Who is Cyan Boujee? Wiki, Bio, Age, Height, Parents, Boyfriend, Net Worth
Cyan Boujee is a popular YouTuber, content creator, entrepreneur, philanthropist, and social media influencer. She was born on August 25, 2001 in South Africa. Cyan is known for its interesting and engaging video content. Cyan often shares dance and lip sync videos on his TikTok account. She has been active on social media for many years. Currently, Cyan has gained a lot of fame and success in his online career.
Football Legends | 10 Things You’ve Done…
Please enable JavaScript
Football Legend | 10 Things You Didn’t Know About Lionel MessiCyan Boujee
Cyan has recently become part of the media debate. When Cyan got into a fight with her boyfriend Bamzy Riches. The fight is serious leading to the cause of Cyan and Bamzy. Both were violent and fighting on July 13, 2022. And news was announced about their fight on July 14, 2022. Cyan is trending right now. In this article, we have introduced the biography of Cyan Boujee to our dear readers. So scroll down to read this article to know about Cyan Boujee’s biography, age, height, parents, career, boyfriend, net worth etc!
The Life and Education of Cyan Boujee
She was born on August 25, 2001. Cyan’s birthplace is South Africa. And Cyan is of South African nationality. The current age of popular YouTuber Cyan is 21 years old as of 2022. According to her date of birth, Cyan’s zodiac sign is Virgo. Popular YouTuber Cyan celebrates her birthday on August 25 every year. Talking about his education, Cyan is well educated. She completed her studies at school. Cyan is now attending college. She is receiving a degree in Communication from a university in South Africa.
Family, Parents and Siblings Cyan Boujee
Cyan belongs to a stable family. We did a lot of research but could not find the names of Cyan Boujee’s parents at the time of this writing. Cyan has shared pictures of her father, mother and siblings on her social medias. But she has not revealed the names of her father, mother and siblings until now. Regarding his siblings, Cyan has a younger brother in the family. Cyan belongs to the African ethnic group.
See more: WATCH: Bowling Green Kentucky bar video surfaced stunned internetCyan Boujee’s Appearance, Height, and Weight
Cyan has good looks. She is 5 feet tall and 4 inches in height. Cyan’s body weight is about 64 kg. Cyan has beautiful black eyes as well as black hair color. She has a great personality. Cyan Boujee is beautiful, talented and smart. Cyan has a happy face with a cute smile. She wears trendy clothes.
Career of Cyan Boujee- YouTuber and Social Media Influencer
In 2019, Cyan started her online career on YouTube. She created her own self-titled YouTube channel and updated her first video there in December 2019. Cyan started making videos about makeup and other fashion-related things. In addition, she also started uploading videos of her personal life with her friends. She has become a famous video creator. Cyan also has a large fan following on her TikTok account.
Cyan Boujee is a popular YouTuber, content creator and social media influencer. She became famous for her entertaining and engaging videos. She has also advertised for several brands. In addition, Cyan also promotes the Reaching Out Foundation. It was she who founded this foundation. She raises funds through this foundation for the needy in her country. She helps them. She is a young girl with a generous heart.
Net worth, source of income and lifestyle of Cyan Boujee
Cyan Boujee’s various sources of income are TikTok, YouTube videos, paid advertising, partnerships with brands, and others. Cyan earns a decent amount of money from his online career. According to sources, Cyan Boujee’s estimated net worth is between $800K and $900K USD in 2022. Cyan is successful and wealthy. Popular YouTuber Cyan is enjoying a lavish and blissful lifestyle. She has everything luxurious around her.
See more: Fact check: Is Ethel Chisono Arrested? Charges and Insult UpdateCyan Boujee’s Love Life and Boyfriend
Cyan had different relationships before falling in love with Bamzy Riches. Before that, Cyan was in a relationship with a guy named DJ Maphorisa. Cyan and DJ Maphorisa broke up after a short time. She is also in a relationship with Beverly Tihako. She also got into a fight with someone due to her relationship with DJ Maphorisa. Not only this but she is also linked to a guy named Pro. He is a graphic designer.
Cyan got into a fight with her boyfriend Bamzy Riches. After her fight, the media learned that Bamzy Riches had unprotected sex with her and she got pregnant as a result. Because Manzy wants to have a baby with Cyan. Cyan revealed that due to a miscarriage, she was unable to have children with Bamzy Riches. Cyan and Bamzy are no longer together.
This is Cyan Boujee’s full bio, family, father, mother, brother, sister, spouse, children, school, education, hometown, occupation, nationality, YouTuber, body measurements body, age, height, weight, eye color, hair color, gender, ethnicity, gender, actor, date of birth, place of birth, hobbies, address, zodiac sign, date of birth, religion and Net asset value.
Information board Cyan Boujee
| Name | Cyan Boujee |
| Nickname | Don’t know |
| Sex | Female |
| Job | YouTuber, TikTok Star, Entertainer, Content Creator and Social Influencer |
| Height (approx.) | in centimeters – 165 cm in meters- 1.65 m in feet inches-”5’4 |
| Weight approx.) | in kilograms – 64 kg in pounds- 141 Ibs |
| Figure Measurements (Approx.) | 35-30-38 |
| Eye color | Black |
| Hair color | Black |
| Date of birth | August 25, 2001 |
| Age (as in 2022) | 21 years |
| place of birth | South Africa |
| Zodiac / Sun Sign | Virgo |
| Nationality | South Africa |
| Hometown | Don’t know |
| School | Don’t know |
| College | Don’t know |
| Academic level | Graduate |
| Religion | Islam |
| nation | Africans |
| Level | Don’t know |
| Address | Don’t know |
| Hobbies/Hobbies | Don’t know |
| Marital status | unmarried |
| Work/Boyfriend/Girlfriend | Don’t know |
| sex | Don’t know |
| Parents | Father: I don’t know Mom: I don’t know |
| Siblings | Brother: Don’t know Sister: I don’t know |
| Husband/Wife/Wife/Husband | do not apply |
| Children | do not apply |
| net value | $800K-900K in 2022 |
Social media accounts:
Some lesser known facts about Cyan Boujee
- Cyan Boujee is a South African celebrity.
- Cyan’s previous Instagram account was hacked.
- Cyan is more active and popular on TikTok.
- Cyan has also worked for several fashion brands.
Frequently asked questions about Cyan Boujee
1. Who is Cyan Boujee?
She is a popular YouTuber, TikTok star, entertainer, content creator and social media influencer.
2. Is Cyan Boujee pregnant?
She is not pregnant as of September 2022.
3. Who is Cyan Bojee’s boyfriend?
Cyan got into a fight with her boyfriend Bamzy Riches on July 13, 2022.
4. What year was Cyan Boujee born?
She was born on August 25, 2001.
5. What is Cyan Boujee’s net worth?
She has an estimated net worth of $800K to $900K USD.
6. How old is Cyan Boujee?
She is 21 years old in 2022.
Also Read: Jeremy Sumpter: Wiki, Biography, Age, Height, Parents, Movies, Girlfriend, Net Worth
Sign up with us to get the latest updates on Cyan Boujee!
Categories: Trending
Source: c3kienthuyhp.edu.vn